HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? Chcesz wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Nie jesteś pewien, w jaki sposób wygląda zakładanie i zdejmowanie gipsu? W tym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

HM CAST w wielu różnych wariantach

HM CAST to bezpieczna i komfortowa metoda leczenia złamań. Dzięki temu, że gips jest wodoodporny, pacjenci mogą dbać o codzienną higienę, a nawet korzystać z kąpieli w basenie. Hipoalergiczne materiały i wysoki poziom wentylacji sprawiają, że HM CAST jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry.

Z HM CAST mogą korzystać nie tylko dorośli. Gips przeznaczony jest również dla dzieci, a ilość dostępnych wariantów i rozmiarów pozwala na odpowiednie dobranie usztywnienia. W kwestii rozmiaru gipsu warto skonsultować się z odpowiednim lekarzem.

HM CAST występuje w wielu różnych wariantach, między innymi w udowym i przedramiennym. Dobierając rozmiar, należy zwrócić uwagę na:

  • sugerowane przeznaczenie gipsu,
  • szerokość,
  • długość.

Możesz również skorzystać z wyszukiwarki dostępnej tutaj:

Dopasuj rozmiar

Wymiana gipsu tradycyjnego na HM CAST

Co w sytuacji, gdy już skorzystałeś z innego rodzaju usztywnienia i chcesz je wymienić na HM CAST? Nie ma żadnego problemu – wystarczy, że udasz się do lekarza ortopedy, który dokona wymiany gipsu. Warto skorzystać z takiej możliwości, biorąc pod uwagę fakt, że HM CAST jest około trzy razy lżejszy od tradycyjnego gipsu, umożliwia zachowanie codziennej higieny i pozwala skórze oddychać.

Jak wymiana gipsu wygląda w praktyce? Na początku należy skonsultować z lekarzem, czy dysponuje gipsem HM CAST. Gdyby okazało się, że ortopeda nie wykorzystuje jeszcze tego rodzaju usztywnienia, możesz poprosić lekarza o pomoc w wyborze rozmiaru i następnie zamówić gips na własną rękę.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z placówki, która dysponuje gipsami HM CAST. Listę takich placówek znajdziesz tutaj:

Gdzie założyć HM CAST?

Zakładanie i zdejmowanie gipsu HM CAST

Gips HM CAST musi założyć lekarz, a cała procedura przebiega błyskawicznie i jest bezbolesna. Zakładanie gipsu trwa od 5 do 7 minut, a elastyczne materiały, z których jest wykonany gips, sprawiają, że dopasowuje się on idealnie do kończyny, bez ryzyka pojawienia się ucisku.

Czas usunięcia gipsu HM CAST zależy od rodzaju urazu oraz przebiegu leczenia i jest ustalany przez odpowiedniego lekarza. Procedura zdejmowania gipsu polega na zastosowaniu sekatora, co jest szczególnie komfortowe dla małych dzieci.

Mogą one bowiem odczuwać stres z powodu dźwięków piły, która wykorzystywana jest przy usuwaniu tradycyjnego gipsu. Lekarze nie muszą stosować takiej procedury w przypadku HM CAST.

Zobacz również

Co to jest HM CAST?

Co to jest HM CAST?

08.10.2021
Chcesz szybko wrócić do formy po złamaniu? Komfort i wygoda to dla Ciebie kluczowe kwestie? Czy w gipsie musi być nam ciepło podczas cieplejszych dni? Wcale nie! Mamy przyjemność zaprezentować rozwiązanie przyszłości już teraz w postaci hybrydowego gipsu ortopedycznego HM CAST. Dowiedz się więcej i zadbaj o swój komfort!
HM CAST dla osób cierpiących na AZS

HM CAST dla osób cierpiących na AZS

23.10.2021
Osoby, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry lub z innymi trudnościami skórnymi, mogą odczuwać obawy związane z koniecznością usztywnienia kończyny po złamaniu. Na szczęście z pomocą przychodzi HM CAST.
Co zrobić po urazie?

Co zrobić po urazie?

19.10.2021
Uraz górnej lub dolnej kończyny nie musi wiązać się z zupełną rezygnacją z codziennych obowiązków i przyjemności. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj usztywnienia. Odkryj HM CAST i zadbaj o swój komfort!
HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

18.10.2021
Jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? W jaki sposób przebiega zakładanie i usuwanie gipsu? Czy można wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Odpowiadamy na Wasze pytania!
Jakie możliwości stwarza HM CAST?

Jakie możliwości stwarza HM CAST?

19.10.2021
Lekki i komfortowy gips to innowacyjna metoda leczenia złamań, która dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie konkretnie możliwości stwarza HM CAST? Dowiedz się już teraz!
Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

19.10.2021
Aplikacja gipsu HM CAST zajmuje tylko kilka minut i jest bardzo prosta. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – na przykład na odpowiedni rozmiar gipsu. W tym artykule prezentujemy najczęstsze błędy przy zakładaniu HM CAST.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

x