Co to jest HM CAST?

Czy konieczność założenia gipsu musi oznaczać ograniczenie aktywności fizycznej oraz biurowej czy nawet zrezygnowanie z planów wakacyjnych? Czy założenie gipsu powoduje brak możliwości skorzystania z prysznica lub pójścia po prostu na basen? Chcesz szybko wrócić do formy po złamaniu? Komfort i wygoda to dla Ciebie kluczowe kwestie? Czy w gipsie musi być nam ciepło podczas cieplejszych dni? Wcale nie! Mamy przyjemność zaprezentować rozwiązanie przyszłości już teraz w postaci hybrydowego gipsu ortopedycznego HM CAST.

Możesz zapomnieć o tradycyjnym gipsie, z którym nie rozstaniesz się przez 2 miesiące po złamaniu. Odkryj moc nowych technologii i najwyższej precyzji oferowanej przez inżynierów i chemików – sprawdź lekki gips nowej generacji HM CAST, a przekonasz się, że leczenie złamania może być proste i komfortowe! 

HM CAST to rewolucyjne rozwiązanie w leczeniu urazów ortopedycznych. Przystępna cena dla pacjenta, wygoda w użytkowaniu, wodoodpornosć, możliwość zachowania higieny i szybkość założenia gipsu podczas konsultacji, to zalety, które mnie przekonały do stosowania tego lekkiego gipsu w moim gabinecie.

lek. Krzesimir Sieczych – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu

HM CAST – lekki, wodoodporny i wygodny gips

HM CAST to wyplatana siatka o cylindrycznych włóknach wykonana z poliestru impregnowanego żywicą poliuretanową. Wystawienie gipsu na działanie wilgoci lub wody inicjuje reakcję chemiczną, która powoduje, że gips stwardnieje. Gotowy, twardy gips HM CAST jest lekki, a specjalny splot tworzy przewiewną strukturę, która minimalizuje świąd i eliminuje brzydki zapach.

Promienie rentgenowskie łatwo przenikają przez splot, co umożliwia szczegółową weryfikację procesu gojenia się kości. Ponadto innowacyjny gips HM Cast jest hydrofobowy. Poliestrowy materiał chroniący skórę przy odpowiedniej wentylacji, łatwo wysycha pod wpływem ciepła wydzielanego przez organizm.

Dlaczego warto poprosić w gabinecie lekarskim o założenie lekkiego gipsu HM CAST?

Sytuacja, której nie życzymy nikomu: zaplanowany urlop – a tu nagle wypadek: złamana ręka lub noga. Konieczność wizyty u lekarza, najczęściej niezbędne uruchomienie kończyny, ale przede wszystkim frustracja z tego, że zamiast aktywnego wypoczynku w słoneczne dni będziemy mieli dyskomfort funkcjonowania z niewygodnym gipsem. Czy w tej sytuacji urlop należy uznać za stracony?

Standardowym rozwiązaniem jest „zwykły” gips, niestety jest ciężki, w którym kończyna grzeje się, poci i nietrudno zgadnąć, jak przekłada się to na komfort i higienę pacjenta.

Drugą opcją jest innowacyjny gips HM CAST – jest lżejszy, można się w nim kąpać, dobrze przepuszcza powietrze i szybko schnie. Czy takie usztywnienie ma wady? Tak – nie da się na nim podpisać lub namalować ulubionego wzoru…

Zobacz również

Gips syntetyczny – zalety, wady i zastosowanie

Gips syntetyczny – zalety, wady i zastosowanie

16.11.2023
Ortopedyczny gips syntetyczny jest coraz częściej stosowany w medycynie ze względu na swoje zalety, takie jak lekkość, wytrzymałość, elastyczność i szybkość wiązania. Gips medyczny wykonany z materiałów syntetycznych wykorzystuje się do unieruchamiania kończyn w przypadku złamań, zwichnięć czy innych urazów. Ponadto, gips syntetyczny jest bardziej higieniczny i łatwiejszy w utrzymaniu czystości, co przekłada się na […]
Jakie możliwości stwarza HM CAST?

Jakie możliwości stwarza HM CAST?

19.10.2021
Lekki i komfortowy gips to innowacyjna metoda leczenia złamań, która dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie konkretnie możliwości stwarza HM CAST? Dowiedz się już teraz!
HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

18.10.2021
Jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? W jaki sposób przebiega zakładanie i usuwanie gipsu? Czy można wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Odpowiadamy na Wasze pytania!
Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

19.10.2021
Aplikacja gipsu HM CAST zajmuje tylko kilka minut i jest bardzo prosta. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – na przykład na odpowiedni rozmiar gipsu. W tym artykule prezentujemy najczęstsze błędy przy zakładaniu HM CAST.
Co to jest HM CAST?

Co to jest HM CAST?

08.10.2021
Chcesz szybko wrócić do formy po złamaniu? Komfort i wygoda to dla Ciebie kluczowe kwestie? Czy w gipsie musi być nam ciepło podczas cieplejszych dni? Wcale nie! Mamy przyjemność zaprezentować rozwiązanie przyszłości już teraz w postaci hybrydowego gipsu ortopedycznego HM CAST. Dowiedz się więcej i zadbaj o swój komfort!
HM CAST gips dla osób cierpiących na AZS

HM CAST gips dla osób cierpiących na AZS

23.10.2021
Osoby, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry lub z innymi trudnościami skórnymi, mogą odczuwać obawy związane z koniecznością usztywnienia kończyny po złamaniu. Na szczęście z pomocą przychodzi HM CAST.
Co zrobić po urazie?

Co zrobić po urazie?

19.10.2021
Uraz górnej lub dolnej kończyny nie musi wiązać się z zupełną rezygnacją z codziennych obowiązków i przyjemności. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj usztywnienia. Odkryj HM CAST i zadbaj o swój komfort!
Opatrunek gipsowy: Kompleksowy przewodnik od założenia do zdjęcia

Opatrunek gipsowy: Kompleksowy przewodnik od założenia do zdjęcia

18.10.2023
Opatrunek gipsowy to nieodłączny element leczenia wielu urazów, szczególnie złamań kości. W tym kompleksowym przewodniku dowiesz się wszystkiego na temat opatrunków gipsowych, od ich założenia, aż po zdjęcie. Poznasz także alternatywy dla gipsu oraz ryzyko i powikłania związane z noszeniem opatrunku gipsowego. Zapraszamy do lektury! Spis treści:Czym jest opatrunek gipsowy?Etapy zakładania opatrunku gipsowegoOpatrunek gipsowy w […]
Lekki gips a kąpiel: Kompleksowy przewodnik po gipsach wodoodpornych

Lekki gips a kąpiel: Kompleksowy przewodnik po gipsach wodoodpornych

28.10.2023
W przypadku złamania kości, lekki gips jest często stosowanym rozwiązaniem, które pozwala na unieruchomienie kończyny i wspomaga proces gojenia. Jednak tradycyjne gipsy mają swoje ograniczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt z wodą. Dlatego coraz częściej sięgamy po gipsy wodoodporne, które umożliwiają wykonywanie codziennych czynności, takich jak kąpiel, bez konieczności zdejmowania opatrunku. Gipsy wodoodporne różnią się […]

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

x