Pytania i odpowiedzi.

1

Jak zachować higienę w gipsie?

Gips śmiało można zamoczyć, namydlić i wyszorować szczotką. Dodatkowo po każdej kąpieli warto gips wysuszyć suszarką. Te czynności nie spowodują odkształcenia gipsu, ani zmian jego właściwości natomiast pozwolą zachować odpowiednią higienę.

2

Czy w HM Cast można kąpać się w wodzie morskiej?

Tak, z HM Cast można kąpać się w każdego rodzaju wodzie, zarówno słonej, słodkiej czy chlorowanej. Nie wpłynie to na zmianę właściwości gipsu.

3

Czy mogę wymienić klasyczny gips na HM Cast?

Najczęściej jest to możliwe i zalecane, pamiętaj jednak, że decyzję o zmianie gipsu musi podjąć lekarz ortopeda. Jak wymienić gips na HM Cast? Wystarczy, że zamówisz HM Cast w naszym sklepie internetowym lub udasz się do jednej z placówek współpracujących z Nami i poprosisz o wymianę gipsu. Listę tego rodzaju placówek znajdziesz tutaj.

4

Jaka jest realna różnica w ciężarze pomiędzy HM Cast a klasycznym gipsem mineralnym?

Gips HM Cast jest około trzy razy lżejszy od tradycyjnego gipsu. Zapewnia to wysoki poziom komfortu w trakcie leczenia urazu.

5

Czy zmiana barwy gipsu w trakcie noszenia HM Cast jest normalna?

Tak, gips może zżółknąć podczas stosowania. Można temu zapobiec, dbając o gips i myjąc go – na przykład mydłem i szczoteczką.

6

Czy można zastosować gips HM Cast na złamany obojczyk?

Niestety, nie ma takiej możliwości. HM Cast to rozwiązanie skierowane jedynie do unieruchomienia kończyn.

7

Czy gips HM Cast będzie odpowiedni przy złamaniach kości u dzieci?

Jak najbardziej, HM Cast sprawdza się w przypadku złamań kończyn górnych oraz dolnych zarówno u dzieci, jak i u dorosłych. Należy jednak pamiętać o tym, że ostateczną decyzję w kwestii rodzaju unieruchomienia podejmuje lekarz.

8

Czy gips HM Cast jest hypoalergiczny?

Tak, gips HM CAST jest wykonany z hypoalergicznych materiałów. Dzięki temu jest przyjazny dla skóry.

9

Czy gips HM Cast można stosować u osób z atopowym zapaleniem skóry lub z innymi problemami skórnymi?

Tak, gips HM Cast to najlepsze rozwiązanie spośród dostępnych na rynku gipsów przy problemach skórnych, ponieważ jest przewiewny i można się w nim kąpać. HM Cast to jedyny gips rekomendowany osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry.

10

Z jakiego materiału jest zrobiony gips?

Gips HM Cast jest zrobiony z poliestru i spandexu ze specjalną żywicą polimerową. Dzięki temu jest hipoalergiczny.

11

Jak długo można nosić gips HM Cast?

Długość unieruchomienia kończyny ustala lekarz i jest to zależne od typu urazu oraz od postępów gojenia tkanek. Warto zauważyć, że rodzaj zastosowanych materiałów pozwala na znacznie dłuższe użytkowanie gipsu HM Cast w porównaniu z gipsem mineralnym.

12

Czy z gipsu HM Cast można zrobić łuskę gipsową?

Nie, ale w naszej ofercie posiadamy HM SPLINT, który jest rodzajem szyny i jest dostępny w placówkach współpracujących. Jest on stworzony z tych samych wodoodpornych materiałów co gips HM Cast.

13

Jak dobrać rozmiar gipsu HM Cast?

Wybór rozmiaru gipsu najlepiej skonsultować z lekarzem. Zachęcamy również do skorzystania z naszej wyszukiwarki rozmiarów, za pomocą której w prosty sposób wybierzesz odpowiedni wariant i rozmiar gipsu.

14

Kto może założyć HM Cast?

Gips może założyć tylko lekarz. Nie można zakładać gipsu HM CAST samodzielnie.

15

Jak długo trwa zakładanie gipsu HM Cast? Jak długo zastyga gips?

Zakładanie HM CAST trwa jedynie kilka minut (około 5 do 7 minut). Jest to wystarczająca ilość czasu na wykonanie wszystkich czynności związanych z aplikacją gipsu oraz na jego zastygnięcie.

16

Czy każdy lekarz założy gips HM Cast?

Zakładanie gipsu HM Cast jest bardzo proste, ale przed aplikacją lekarz powinien zapoznać się z instrukcją zakładania gipsu lub odbyć szkolenie. Instrukcja zakładania gipsu znajduje się tutaj.

Jeśli dana placówka nie posiada gipsu HM Cast w ofercie, przed zakupem skonsultuj czy Twój ortopeda podejmie się założenia gipsu. Możesz również udać się do gabinetu, w którym bezproblemowo założysz gips HM Cast. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

17

Czy zdjęcie gipsu HM CAST wymaga piły oscylacyjnej jak przy tradycyjnym gipsie?

Nie, usuwanie gipsu HM Cast nie wymaga użycia piły. Gips można zdjąć sekatorem. Oszczędza to nieprzyjemnych wrażeń związanych z dźwiękiem piły i stwarza komfort szczególnie dla małych dzieci.

18

Czy można wejść z gipsem do sauny?

Gips jest odporny na wysokie temperatury, dlatego można z nim wejść do sauny. Korzystanie z sauny nie jest jednak zalecane podczas urazów i w trakcie gojenia złamań, a szczególnie w stanach zapalnych.

19

Czy podszewka pod gipsem na pewno wyschnie?

Tak, podszewka pod gipsem wykonana jest z poliestru – materiału, który szybko schnie i nie powoduje odparzeń skóry. W ciepłe dni gips wysycha w około 30 min zaś zimą warto wspomóc się suszarką.

Masz dodatkowe pytania?

Napisz do nas

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

x