Co zrobić po urazie?

Uraz ręki lub nogi nie jest niczym przyjemnym i może przytrafić się każdemu. Ryzyko urazu wzrasta szczególnie w okresie zimowym, kiedy ulice są śliskie. Czasami wypadek przytrafia się w trakcie aktywności sportowej. Niezależnie od okoliczności, konieczna jest wizyta u lekarza, który otoczy nas profesjonalną opieką. Co zrobić po urazie?

Złamana kończyna i co dalej? Co zrobić po urazie?

Złamana noga lub ręka wymaga unieruchomienia. Większość osób identyfikuje usztywnienie kończyny z gipsem tradycyjnym, który jest ciężki, niekomfortowy i oznacza tygodnie spędzone praktycznie bez ruchu.

Uraz górnej lub dolnej kończyny nie musi jednak wiązać się z zupełną rezygnacją z codziennych obowiązków i przyjemności. Postępy na gruncie inżynierii i chemii poskutkowały wypracowaniem zupełnie nowej metody usztywnienia – takiej, która przekracza wszelkie ograniczenia ciężkiego, tradycyjnego gipsu. Mowa o gipsie HM CAST.

HM CAST, czyli rewolucja w leczeniu urazów

HM CAST to lekki gips, który wyglądem przypomina długą skarpetę. Wykonany jest z hipoalergicznych materiałów, które są tak połączone, że przepuszczają powietrze. Całkowita wentylacja sprawia, że skóra zachowuje dobrą kondycję. Przy HM CAST nie pojawia się nadmierne uczucie swędzenia, a co najważniejsze… można zażywać w nim kąpieli!

HM CAST bardzo szybko schnie po kontakcie z wodą, która dodatkowo nie wpływa negatywnie na właściwości gipsu. Oznacza to, że możesz codziennie się kąpać, chodzić na basen, korzystać z rekreacji nad jeziorem i nad morzem.

Gdzie można założyć gips HM CAST?

HM CAST możesz kupić samodzielnie, ale musi go założyć lekarz. Dobrze jest zapytać ortopedy, czy podejmie się założenia gipsu (aplikacja wymaga odbycia przeszkolenia) lub czy już dysponuje HM CAST w swoim gabinecie.

Zachęcamy również do skorzystania z wyszukiwarki placówek, w których możliwe jest założenie tego rodzaju usztywnienia:

Gdzie założyć HM CAST?

Zobacz również

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

18.10.2021
Jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? W jaki sposób przebiega zakładanie i usuwanie gipsu? Czy można wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Odpowiadamy na Wasze pytania!
Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

19.10.2021
Aplikacja gipsu HM CAST zajmuje tylko kilka minut i jest bardzo prosta. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – na przykład na odpowiedni rozmiar gipsu. W tym artykule prezentujemy najczęstsze błędy przy zakładaniu HM CAST.
Co zrobić po urazie?

Co zrobić po urazie?

19.10.2021
Uraz górnej lub dolnej kończyny nie musi wiązać się z zupełną rezygnacją z codziennych obowiązków i przyjemności. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj usztywnienia. Odkryj HM CAST i zadbaj o swój komfort!
Opatrunek gipsowy: Kompleksowy przewodnik od założenia do zdjęcia

Opatrunek gipsowy: Kompleksowy przewodnik od założenia do zdjęcia

18.10.2023
Opatrunek gipsowy to nieodłączny element leczenia wielu urazów, szczególnie złamań kości. W tym kompleksowym przewodniku dowiesz się wszystkiego na temat opatrunków gipsowych, od ich założenia, aż po zdjęcie. Poznasz także alternatywy dla gipsu oraz ryzyko i powikłania związane z noszeniem opatrunku gipsowego. Zapraszamy do lektury! Spis treści:Czym jest opatrunek gipsowy?Etapy zakładania opatrunku gipsowegoOpatrunek gipsowy w […]
HM CAST gips dla osób cierpiących na AZS

HM CAST gips dla osób cierpiących na AZS

23.10.2021
Osoby, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry lub z innymi trudnościami skórnymi, mogą odczuwać obawy związane z koniecznością usztywnienia kończyny po złamaniu. Na szczęście z pomocą przychodzi HM CAST.
Lekki gips a kąpiel: Kompleksowy przewodnik po gipsach wodoodpornych

Lekki gips a kąpiel: Kompleksowy przewodnik po gipsach wodoodpornych

28.10.2023
W przypadku złamania kości, lekki gips jest często stosowanym rozwiązaniem, które pozwala na unieruchomienie kończyny i wspomaga proces gojenia. Jednak tradycyjne gipsy mają swoje ograniczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt z wodą. Dlatego coraz częściej sięgamy po gipsy wodoodporne, które umożliwiają wykonywanie codziennych czynności, takich jak kąpiel, bez konieczności zdejmowania opatrunku. Gipsy wodoodporne różnią się […]
Jakie możliwości stwarza HM CAST?

Jakie możliwości stwarza HM CAST?

19.10.2021
Lekki i komfortowy gips to innowacyjna metoda leczenia złamań, która dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie konkretnie możliwości stwarza HM CAST? Dowiedz się już teraz!
Gips syntetyczny – zalety, wady i zastosowanie

Gips syntetyczny – zalety, wady i zastosowanie

16.11.2023
Ortopedyczny gips syntetyczny jest coraz częściej stosowany w medycynie ze względu na swoje zalety, takie jak lekkość, wytrzymałość, elastyczność i szybkość wiązania. Gips medyczny wykonany z materiałów syntetycznych wykorzystuje się do unieruchamiania kończyn w przypadku złamań, zwichnięć czy innych urazów. Ponadto, gips syntetyczny jest bardziej higieniczny i łatwiejszy w utrzymaniu czystości, co przekłada się na […]
Co to jest HM CAST?

Co to jest HM CAST?

08.10.2021
Chcesz szybko wrócić do formy po złamaniu? Komfort i wygoda to dla Ciebie kluczowe kwestie? Czy w gipsie musi być nam ciepło podczas cieplejszych dni? Wcale nie! Mamy przyjemność zaprezentować rozwiązanie przyszłości już teraz w postaci hybrydowego gipsu ortopedycznego HM CAST. Dowiedz się więcej i zadbaj o swój komfort!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

x