HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

Zastanawiasz się, jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? Chcesz wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Nie jesteś pewien, w jaki sposób wygląda zakładanie i zdejmowanie gipsu? W tym artykule odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania.

HM CAST w wielu różnych wariantach

HM CAST to bezpieczna i komfortowa metoda leczenia złamań. Dzięki temu, że gips jest wodoodporny, pacjenci mogą dbać o codzienną higienę, a nawet korzystać z kąpieli w basenie. Hipoalergiczne materiały i wysoki poziom wentylacji sprawiają, że HM CAST jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry.

Z HM CAST mogą korzystać nie tylko dorośli. Gips przeznaczony jest również dla dzieci, a ilość dostępnych wariantów i rozmiarów pozwala na odpowiednie dobranie usztywnienia. W kwestii rozmiaru gipsu warto skonsultować się z odpowiednim lekarzem.

HM CAST występuje w wielu różnych wariantach, między innymi w udowym i przedramiennym. Dobierając rozmiar, należy zwrócić uwagę na:

  • sugerowane przeznaczenie gipsu,
  • szerokość,
  • długość.

Możesz również skorzystać z wyszukiwarki dostępnej tutaj:

Dopasuj rozmiar

Wymiana gipsu tradycyjnego na HM CAST

Co w sytuacji, gdy już skorzystałeś z innego rodzaju usztywnienia i chcesz je wymienić na HM CAST? Nie ma żadnego problemu – wystarczy, że udasz się do lekarza ortopedy, który dokona wymiany gipsu. Warto skorzystać z takiej możliwości, biorąc pod uwagę fakt, że HM CAST jest około trzy razy lżejszy od tradycyjnego gipsu, umożliwia zachowanie codziennej higieny i pozwala skórze oddychać.

Jak wymiana gipsu wygląda w praktyce? Na początku należy skonsultować z lekarzem, czy dysponuje gipsem HM CAST. Gdyby okazało się, że ortopeda nie wykorzystuje jeszcze tego rodzaju usztywnienia, możesz poprosić lekarza o pomoc w wyborze rozmiaru i następnie zamówić gips na własną rękę.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z placówki, która dysponuje gipsami HM CAST. Listę takich placówek znajdziesz tutaj:

Gdzie założyć HM CAST?

Zakładanie i zdejmowanie gipsu HM CAST

Gips HM CAST musi założyć lekarz, a cała procedura przebiega błyskawicznie i jest bezbolesna. Zakładanie gipsu trwa od 5 do 7 minut, a elastyczne materiały, z których jest wykonany gips, sprawiają, że dopasowuje się on idealnie do kończyny, bez ryzyka pojawienia się ucisku.

Czas usunięcia gipsu HM CAST zależy od rodzaju urazu oraz przebiegu leczenia i jest ustalany przez odpowiedniego lekarza. Procedura zdejmowania gipsu polega na zastosowaniu sekatora, co jest szczególnie komfortowe dla małych dzieci.

Mogą one bowiem odczuwać stres z powodu dźwięków piły, która wykorzystywana jest przy usuwaniu tradycyjnego gipsu. Lekarze nie muszą stosować takiej procedury w przypadku HM CAST.

Zobacz również

HM CAST dla osób cierpiących na AZS

HM CAST dla osób cierpiących na AZS

23.10.2021
Osoby, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry lub z innymi trudnościami skórnymi, mogą odczuwać obawy związane z koniecznością usztywnienia kończyny po złamaniu. Na szczęście z pomocą przychodzi HM CAST.
Co zrobić po urazie?

Co zrobić po urazie?

19.10.2021
Uraz górnej lub dolnej kończyny nie musi wiązać się z zupełną rezygnacją z codziennych obowiązków i przyjemności. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj usztywnienia. Odkryj HM CAST i zadbaj o swój komfort!
Co to jest HM CAST?

Co to jest HM CAST?

08.10.2021
Chcesz szybko wrócić do formy po złamaniu? Komfort i wygoda to dla Ciebie kluczowe kwestie? Czy w gipsie musi być nam ciepło podczas cieplejszych dni? Wcale nie! Mamy przyjemność zaprezentować rozwiązanie przyszłości już teraz w postaci hybrydowego gipsu ortopedycznego HM CAST. Dowiedz się więcej i zadbaj o swój komfort!
Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

19.10.2021
Aplikacja gipsu HM CAST zajmuje tylko kilka minut i jest bardzo prosta. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – na przykład na odpowiedni rozmiar gipsu. W tym artykule prezentujemy najczęstsze błędy przy zakładaniu HM CAST.
HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

18.10.2021
Jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? W jaki sposób przebiega zakładanie i usuwanie gipsu? Czy można wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Odpowiadamy na Wasze pytania!
Jakie możliwości stwarza HM CAST?

Jakie możliwości stwarza HM CAST?

19.10.2021
Lekki i komfortowy gips to innowacyjna metoda leczenia złamań, która dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie konkretnie możliwości stwarza HM CAST? Dowiedz się już teraz!

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

x