HM CAST gips dla osób cierpiących na AZS

Każdy, kto kiedykolwiek musiał nosić tradycyjny gips, zdaje sobie sprawę z tego, jak nieprzyjazny jest on dla skóry. Brak dopływu powietrza oraz materiały, z których taki gips jest wykonany, często powodują nadmierne wysychanie skóry, a w następstwie uporczywe swędzenie. Na szczęście dzisiaj nie musisz się już o to martwić. Postęp osiągnięty na gruncie inżynierii i chemii zaowocował stworzeniem HM CAST – jedynego gipsu polecanego osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry.

Atopowe zapalenie skóry i złamana kończyna

Na początek warto wyjaśnić, czym jest atopowe zapalenie skóry. AZS to schorzenie skóry o charakterze przewlekłym. Do jego najczęstszych objawów należą:

  • uporczywe swędzenie
  • nadmierne przesuszenie skóry
  • zaczerwienienie

Osoby cierpiące na AZS powinny unikać różnego rodzaju alergenów oraz niwelować czynniki powodujące suchość skóry. Dlatego w momencie, gdy pojawia się konieczność usztywnienia złamanej kończyny, zaczynają się również wątpliwości i obawy związane z noszeniem gipsu. Na szczęście nie musisz się już martwić – z pomocą przychodzi gips HM CAST.

Dlaczego gips HM CAST jest przyjazny dla skóry?

Jak wspomniano wyżej HM CAST to jedyny rodzaj usztywnienia, który dedykowany jest osobom cierpiącym na AZS. Powodem są hipoalergiczne materiały oraz sposób ich połączenia umożliwiający ciągły dopływ powietrza.

Inaczej jest w przypadku gipsu tradycyjnego – brak wentylacji sprawia, że pojawia się wzmożone uczucie swędzenia. Z HM CAST świąd skóry ograniczony jest do minimum. Dlatego rekomenduje się go osobom zmagającym się z trudnościami skórnymi. Dzięki HM CAST skóra może oddychać, a Ty czujesz się komfortowo.

Więcej informacji o lekkich gipsach HM Cast

Chcesz wiedzieć jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? Zastanawiasz się, jak wygląda zakładanie, HM CAST? A może chcesz wymienić tradycyjny gips na HM CAST? W artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

Zobacz również

Co zrobić po urazie?

Co zrobić po urazie?

19.10.2021
Uraz górnej lub dolnej kończyny nie musi wiązać się z zupełną rezygnacją z codziennych obowiązków i przyjemności. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj usztywnienia. Odkryj HM CAST i zadbaj o swój komfort!
Opatrunek gipsowy: Kompleksowy przewodnik od założenia do zdjęcia

Opatrunek gipsowy: Kompleksowy przewodnik od założenia do zdjęcia

18.10.2023
Opatrunek gipsowy to nieodłączny element leczenia wielu urazów, szczególnie złamań kości. W tym kompleksowym przewodniku dowiesz się wszystkiego na temat opatrunków gipsowych, od ich założenia, aż po zdjęcie. Poznasz także alternatywy dla gipsu oraz ryzyko i powikłania związane z noszeniem opatrunku gipsowego. Zapraszamy do lektury! Spis treści:Czym jest opatrunek gipsowy?Etapy zakładania opatrunku gipsowegoOpatrunek gipsowy w […]
Gips syntetyczny – zalety, wady i zastosowanie

Gips syntetyczny – zalety, wady i zastosowanie

16.11.2023
Ortopedyczny gips syntetyczny jest coraz częściej stosowany w medycynie ze względu na swoje zalety, takie jak lekkość, wytrzymałość, elastyczność i szybkość wiązania. Gips medyczny wykonany z materiałów syntetycznych wykorzystuje się do unieruchamiania kończyn w przypadku złamań, zwichnięć czy innych urazów. Ponadto, gips syntetyczny jest bardziej higieniczny i łatwiejszy w utrzymaniu czystości, co przekłada się na […]
HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

18.10.2021
Jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? W jaki sposób przebiega zakładanie i usuwanie gipsu? Czy można wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Odpowiadamy na Wasze pytania!
Jakie możliwości stwarza HM CAST?

Jakie możliwości stwarza HM CAST?

19.10.2021
Lekki i komfortowy gips to innowacyjna metoda leczenia złamań, która dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie konkretnie możliwości stwarza HM CAST? Dowiedz się już teraz!
Co to jest HM CAST?

Co to jest HM CAST?

08.10.2021
Chcesz szybko wrócić do formy po złamaniu? Komfort i wygoda to dla Ciebie kluczowe kwestie? Czy w gipsie musi być nam ciepło podczas cieplejszych dni? Wcale nie! Mamy przyjemność zaprezentować rozwiązanie przyszłości już teraz w postaci hybrydowego gipsu ortopedycznego HM CAST. Dowiedz się więcej i zadbaj o swój komfort!
HM CAST gips dla osób cierpiących na AZS

HM CAST gips dla osób cierpiących na AZS

23.10.2021
Osoby, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry lub z innymi trudnościami skórnymi, mogą odczuwać obawy związane z koniecznością usztywnienia kończyny po złamaniu. Na szczęście z pomocą przychodzi HM CAST.
Lekki gips a kąpiel: Kompleksowy przewodnik po gipsach wodoodpornych

Lekki gips a kąpiel: Kompleksowy przewodnik po gipsach wodoodpornych

28.10.2023
W przypadku złamania kości, lekki gips jest często stosowanym rozwiązaniem, które pozwala na unieruchomienie kończyny i wspomaga proces gojenia. Jednak tradycyjne gipsy mają swoje ograniczenia, zwłaszcza jeśli chodzi o kontakt z wodą. Dlatego coraz częściej sięgamy po gipsy wodoodporne, które umożliwiają wykonywanie codziennych czynności, takich jak kąpiel, bez konieczności zdejmowania opatrunku. Gipsy wodoodporne różnią się […]
Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

19.10.2021
Aplikacja gipsu HM CAST zajmuje tylko kilka minut i jest bardzo prosta. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – na przykład na odpowiedni rozmiar gipsu. W tym artykule prezentujemy najczęstsze błędy przy zakładaniu HM CAST.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

x