HM CAST dla osób cierpiących na AZS

Każdy, kto kiedykolwiek był zmuszony do noszenia tradycyjnego gipsu, zdaje sobie sprawę z tego, jak nieprzyjazny jest on dla skóry. Brak dopływu powietrza oraz materiały, z których taki gips jest wykonany, często powodują nadmierne wysychanie skóry, a w następstwie uporczywe swędzenie. Na szczęście dzisiaj nie musisz się już o to martwić. Postęp osiągnięty na gruncie inżynierii i chemii zaowocował stworzeniem HM CAST – jedynego gipsu polecanego osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry.

Atopowe zapalenie skóry i złamana kończyna

Na początek warto wyjaśnić, czym jest atopowe zapalenie skóry. AZS to schorzenie skóry o charakterze przewlekłym. Do jego najczęstszych objawów należą:

  • uporczywe swędzenie
  • nadmierne przesuszenie skóry
  • zaczerwienienie

Osoby cierpiące na AZS powinny unikać różnego rodzaju alergenów oraz niwelować czynniki powodujące suchość skóry. Dlatego w momencie, gdy pojawia się konieczność usztywnienia złamanej kończyny, zaczynają się również wątpliwości i obawy związane z noszeniem gipsu. Na szczęście nie musisz się już martwić – z pomocą przychodzi gips HM CAST.

Dlaczego gips HM CAST jest przyjazny dla skóry?

Jak wspomniano wyżej HM CAST to jedyny rodzaj usztywnienia, który dedykowany jest osobom cierpiącym na AZS. Powodem są hipoalergiczne materiały, z których został stworzony gips oraz sposób ich połączenia umożliwiający ciągły dopływ powietrza.

Inaczej jest w przypadku gipsu tradycyjnego – brak wentylacji sprawia, że pojawia się wzmożone uczucie swędzenia. Z HM CAST świąd skóry ograniczony jest do minimum. Właśnie dlatego jest on szczególnie rekomendowany osobom zmagającym się z trudnościami skórnymi. Dzięki HM CAST skóra może oddychać, a Ty czujesz się komfortowo.

Więcej informacji

Chcesz wiedzieć jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? Zastanawiasz się, jak wygląda zakładanie, HM CAST? A może chcesz wymienić tradycyjny gips na HM CAST? W artykule znajdziesz kilka cennych wskazówek. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

Zobacz również

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

HM CAST w praktyce – poradnik dla pacjentów

18.10.2021
Jak dobrać odpowiedni rozmiar gipsu? W jaki sposób przebiega zakładanie i usuwanie gipsu? Czy można wymienić gips tradycyjny na HM CAST? Odpowiadamy na Wasze pytania!
Jakie możliwości stwarza HM CAST?

Jakie możliwości stwarza HM CAST?

19.10.2021
Lekki i komfortowy gips to innowacyjna metoda leczenia złamań, która dedykowana jest zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jakie konkretnie możliwości stwarza HM CAST? Dowiedz się już teraz!
Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

Najczęstsze błędy przy zakładaniu gipsu HM CAST

19.10.2021
Aplikacja gipsu HM CAST zajmuje tylko kilka minut i jest bardzo prosta. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii – na przykład na odpowiedni rozmiar gipsu. W tym artykule prezentujemy najczęstsze błędy przy zakładaniu HM CAST.
Co to jest HM CAST?

Co to jest HM CAST?

08.10.2021
Chcesz szybko wrócić do formy po złamaniu? Komfort i wygoda to dla Ciebie kluczowe kwestie? Czy w gipsie musi być nam ciepło podczas cieplejszych dni? Wcale nie! Mamy przyjemność zaprezentować rozwiązanie przyszłości już teraz w postaci hybrydowego gipsu ortopedycznego HM CAST. Dowiedz się więcej i zadbaj o swój komfort!
Co zrobić po urazie?

Co zrobić po urazie?

19.10.2021
Uraz górnej lub dolnej kończyny nie musi wiązać się z zupełną rezygnacją z codziennych obowiązków i przyjemności. Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni rodzaj usztywnienia. Odkryj HM CAST i zadbaj o swój komfort!
HM CAST dla osób cierpiących na AZS

HM CAST dla osób cierpiących na AZS

23.10.2021
Osoby, które borykają się z atopowym zapaleniem skóry lub z innymi trudnościami skórnymi, mogą odczuwać obawy związane z koniecznością usztywnienia kończyny po złamaniu. Na szczęście z pomocą przychodzi HM CAST.

Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z naszej strony, zgadzasz się na ich użycie. Więcej informacji

x